31.10.2020

Nakliyat türleri nelerdir?

Nakliyat türleri nelerdir?

Son yillarda nakliyatin ekonomi, ticaret ve kalkinma için önemi anlasilmis ve daha kapsayici bir süreci ifade eden lojistik kavraminin içinde üniversitelerde bir bölüm olarak gençlere okutulmaya baslanmistir.

Nilüfer Nakliyat olarak genis araç filomuz ve profesyonel ekiplerimizle birlikte yerine getirdigimiz temel faaliyet alanimiz ev, sirket, fabrika, tekstil ve degerli esyalarin tasinmasi gibi alanlari kapsamaktadir. Bu açidan bakildiginda ise “nakliye türleri nelerdir?” sorusu ortaya çikmaktadir. Sürekli bir gelisim ve degisim içinde olan nakliye hizmetlerini 3 sinifta incelemek mümkündür. Bunlar komple nakliye, parsel nakliye ve Nilüfer Nakliyat olarak bizim de uzmanlik alanlarimizdan birisi olan evden eve nakliye türleridir.

1- Komple Nakliyat

Tasinacak esyanin ya da yükün tamaminin bir araca yüklenip tasinmasi islemidir. Kara, deniz, hava ve demiryolu nakliyesi bu sinifa girmektedir.

2- Parsel Nakliyat

Bu nakliye türü ise tasinacak esyanin ya da yükün birden fazla kisiye ait olmasini ifade eder. 2 veya daha fazla kisi veya firmanin esyalarinin ayni araca yüklenmesi ile gerçeklestirilmektedir. Esyasi tasinacak olan kisi açisindan bakildiginda bu nakliye türünün seçimi maliyeti düsürmek için yapilmaktadir. Kara, deniz, hava ve demir yolu ile yapilan tasima da parsel nakliye olarak yapilabilmektedir.

3- Evden Eve Nakliyat

 “Nakliyat Nedir?” sorusu karsisinda aslinda aklimiza gelen nakliye ya da tasinma türüdür. Bunun nedeni ise “Evden Eve Nakliyatin” en çok yapilan ve talep edilen tasinma türü olmasidir. Isminden de anlasilacagi gibi ev, ofis, ürün ya da esyalarin o yüke uygun bir araçla tasinmasidir.

İletişim Formu
HİZMETLERİMİZ

TAŞIMACILIK BİZİM İŞİMİZ & PROFESYONEL HİZMET

Maddi ve manevi çok değerli birikimlerinizin oluşturduğu “ eşyalarınız” sizin onları kullanırken titizlendiğiniz özenle taşınmalı ve yeni kullanım yerlerine güvenle ulaştırılmalıdır.