29.11.2020

EVDEN EVE NAKLIYATTA FIRMA SEÇIMI NASIL YAPILMALI?

EVDEN EVE NAKLIYATTA FIRMA SEÇIMI NASIL YAPILMALI?

Nilüfer Nakliyat esyalarini tasidigi bireysel ve kurumsal müsterilerin memnuniyetini esas almakta, güven ve kalite odakli hizmet anlayisiyla birlikte nakliyat konusunda 60 yillik deneyim ile Istanbul’da hizmet vermektedir.

Nakliyat hizmetinin temelinde de müsteri memnuniyeti, güven ve kalite anlayisi yer almaktadir. Fiyat arastirmasi yaparken seçilecek firmanin sektördeki yerinin, deneyiminin, referanslarinin, sorunlara yaklasimi ve çözüm tarzi dikkatle arastirilmasi gereken konulardir.

Nakliyat Firmasi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evden Eve Nakliyatta K3 Yetki Belgesi Nedir?

Esyasi tasinacak kisi ya da kurumlarin memnuniyet, kalite ve güvenden daha fazla dikkat etmeleri gereken en önemli konu ise seçilecek firmanin gerekli izin, belge ve evraklara sahip olup olmadigidir. Gerekli belgelere sahip olmadigi halde Türkiye’de faaliyet gösteren yüzlerce firma yer almaktadir. Bireysel ya da kurumsal tasinma yapacak kisilerin, seçecekleri firmada sorgulamalari gereken ilk nokta bu belge olmalidir. K3 Yetki Belgesi olarak bilinen bu belgeyi nakliyat hizmeti vermek isteyen firmalarin almasi zorunludur.

K3 Yetki belgesi, ticari amaçla yurtiçi ev ve büro esyasi tasimaciligi yapacak, gerçek ve tüzel vergi mükelleflerine verilen belge türüdür. Yasal olarak bir firmanin nakliyat hizmeti verebilmesi için yeterlidir. K3 yetki belgesi sahipleri, yalniz kendi adina kayit ve tescil edilmis özmal ticari tasitlari kullanabilmektedir. Yani belgeleri olsa bile bir baskasinin araciyla tasima yapmalari yasaktir.

Evden Eve Nakliyatta SRC Belgesi Nedir?

K3 yetki belgesi sahipleri en az bir adet orta düzey yönetici türü mesleki yeterlilik belgesine sahip olmalari veya bu nitelikleri haiz kisi veya kisileri istihdam etmeleri sarttir. K3 yetki belgesi kapsamindaki araçlarin tasimacilik faaliyetlerinde sürücüsünden SRC4 türü mesleki yeterlilik belgesiyle, psikoteknik degerlendirme belgesine sahip olmalari sarti da aranmaktadir.

SRC4 Belgesi yurtiçinde esya ve kargo tasimaciligi yapanlarin almasi zorunlu olan belgedir. Bu belge olmadan ticari araç kullanan sürücülere ve SRC Belgesi olmayan sürücüye araç teslim eden firmalara ayri ayri para cezasi uygulanmaktadir Buna göre 2020 yili için SRC belgesi olmadan araç kullanan sürücülere 350 TL, bu belgesi olmayan kisilere araç teslim eden ve nakliyat yaptiran firmaya ise 885TL para cezasi uygulanmaktadir.

Tasinma isleminin bu belgelere sahip firma ve kisiler tarafindan yerine getirilmesi taraflar için sonradan ortaya çikabilecek sorunlarin önüne geçebilmektedir. Tasinma sirasinda esyalarin zarar görmesi, kirilmasi ya da sözlesme disina çikilmasi durumunda magduriyet yasanmamasi için nakliye yapacak firmalarin mutlaka K3 Yetki Belgesine sahip firmalardan olmasi gerekmektedir. Firmanin gerekli belgelere sahip olmadigi ve korsan nakliyat yaptigi tespit edildiginde kesinlikle tasima yaptirilmamali, esyalarin sorumlulugu verilmemelidir.

Tüm bu belge ve yetkilere sahip olarak Istanbul’da 60 yildir nakliye hizmeti veren Nilüfer Nakliyat hem Istanbul içinde hem de sehirle arasinda faaliyet göstermektedir.

 

İletişim Formu
HİZMETLERİMİZ

TAŞIMACILIK BİZİM İŞİMİZ & PROFESYONEL HİZMET

Maddi ve manevi çok değerli birikimlerinizin oluşturduğu “ eşyalarınız” sizin onları kullanırken titizlendiğiniz özenle taşınmalı ve yeni kullanım yerlerine güvenle ulaştırılmalıdır.