Evden Eve Nakliyatta Rakipsiz

 

evden eve nakliyatta firma seçimi nasıl yapılmalı

13 Mayıs 2021

EVDEN EVE NAKLIYATTA FIRMA SEÇIMI NASIL YAPILMALI?

Nilüfer Nakliyat eşyalarını taşıdığı bireysel ve kurumsal müşterilerin memnuniyetini esas almakta, güven ve kalite odaklı hizmet anlayışıyla birlikte nakliyat konusunda 60 yıllık deneyim ile İstanbul’da hizmet vermektedir.

Nakliyat hizmetinin temelinde de müşteri memnuniyeti, güven ve kalite anlayışı yer almaktadır. Fiyat araştırması yaparken seçilecek firmanın sektördeki yerinin, deneyiminin, referanslarının, sorunlara yaklaşımı ve çözüm tarzı dikkatle araştırılması gereken konulardır.

Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evden Eve Nakliyatta K3 Yetki Belgesi Nedir?

Eşyası taşınacak kişi ya da kurumların memnuniyet, kalite ve güvenden daha fazla dikkat etmeleri gereken en önemli konu ise seçilecek firmanın gerekli izin, belge ve evraklara sahip olup olmadığıdır. Gerekli belgelere sahip olmadığı halde Türkiye’de faaliyet gösteren yüzlerce firma yer almaktadır. Bireysel ya da kurumsal taşınma yapacak kişilerin, seçecekleri firmada sorgulamaları gereken ilk nokta bu belge olmalıdır. K3 Yetki Belgesi olarak bilinen bu belgeyi nakliyat hizmeti vermek isteyen firmaların almaşı zorunludur.

K3 Yetki belgesi, ticari amaçla yurtiçi ev ve büro eşyası taşımacılığı yapacak, gerçek ve tüzel vergi mükelleflerine verilen belge türüdür. Yasal olarak bir firmanın nakliyat hizmeti verebilmesi için yeterlidir. K3 yetki belgesi sahipleri, yalnız kendi adına kayıt ve tescil edilmiş öz mal ticari taşıtları kullanabilmektedir. Yani belgeleri olsa bile bir başkasının aracıyla taşıma yapmaları yasaktır.

Evden Eve Nakliyatta SRC Belgesi Nedir?

K3 yetki belgesi sahipleri en az bir adet orta düzey yönetici türü mesleki yeterlilik belgesine sahip olmaları veya bu nitelikleri haiz kişi veya kişileri istihdam etmeleri serttir. K3 yetki belgesi kapsamındaki araçların taşımacılık faaliyetlerinde sürücüsünden SRC4 türü mesleki yeterlilik belgesiyle, psikoteknik değerlendirme belgesine sahip olmaları serti da aranmaktadır.

SRC4 Belgesi yurtiçinde eşya ve kargo taşımacılığı yapanların almaşı zorunlu olan belgedir. Bu belge olmadan ticari araç kullanan sürücülere ve SRC Belgesi olmayan sürücüye araç teslim eden firmalara ayrı ayrı para cezası uygulanmaktadır Buna göre 2020 yılı için SRC belgesi olmadan araç kullanan sürücülere 350 TL, bu belgesi olmayan kişilere araç teslim eden ve nakliyat yaptıran firmaya ise 885TL para cezası uygulanmaktadır.

Taşınma işleminin bu belgelere sahip firma ve kişiler tarafından yerine getirilmesi taraflar için sonradan ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçebilmektedir. Taşınma sırasında eşyaların zarar görmesi, kırılması ya da sözleşme dışına çıkılması durumunda mağduriyet yaşanmaması için nakliye yapacak firmaların mutlaka K3 Yetki Belgesine sahip firmalardan olması gerekmektedir. Firmanın gerekli belgelere sahip olmadığı ve korsan nakliyat yaptığı tespit edildiğinde kesinlikle taşıma yaptırılmamalı, eşyaların sorumluluğu verilmemelidir.

Tüm bu belge ve yetkilere sahip olarak İstanbul’da 60 yıldır nakliye hizmeti veren Nilüfer Nakliyat hem İstanbul içinde hem de şehirle arısında faaliyet göstermektedir.

 

Kısaca
Hakkımızda
Nilüfer Nakliyat 60 yıllık tecrübesi ile İstanbul’da gerçekleştirdiği sayısız nakliyatta fiyattan önce müşterilerin memnuniyetine ve yüksek hizmet kalitesine öncelik vermektedir.
Neredeyiz
Konum Bilgisi

Sosyal Medya
Bizi Takip Etmek istermisiniz
Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

Sitemizdeki tüm içerikler telif haklarına tabidir.

Sitemizdeki tüm içerikler telif haklarına tabidir.